Polska tenisistka jest we wspaniałej formie. Jej sytuacja rankingowa wygląda znakomicie. WTA jest marzeniem wielu sportowców tenisa ziemnego, a Polka pokonała wszystkie rywalki i przewodzi tej statystyce. Triumf w halowych zawodach WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie umocnił pozycję naszej sławy.

Wygrana 23. meczu z rzędu Igi Świątek umocniło jej pozycję najlepszej tenisistki świata. Sezon 2022 roku dał jej już czwarte mistrzostwo. WTA Igi Świątek wzmocniło się o 470 punktów rankingowych. Ten znakomity wynik daje szansę Polsce na kolejne triumfy i wspaniałe emocje. Kibice tenisa ziemnego doczekali się własnej mistrzyni, którą chętnie się ogląda na korcie. Miłośnicy tego sportu mają chęci na więcej, a wspaniałe przygotowanie Igi Świątek pozwala na wielkie nadzieje.

Klasyfikacja wygląda niezwykle pozytywnie dla naszej reprezentantki, która wydaje się nie mieć sobie równych. Jako liderka tej klasyfikacji ma 2136 punktów przewagi nad drugą w kolejności Paulą Badosą. Hiszpanka święci drugą pozycję, najlepszą jak do tej pory w karierze. A trzeba przyznać, że WTA to niebagatelna sportowa rozgrywka. Tenisiści marzą aby dostać się na tę listę, a zajęcie trzech pierwszych miejsc w rankingu świadczy o znakomitym przygotowaniu zawodników.

Znakomita forma Igi Świątek jest doceniana w światowym rankingu WTA. Polka nadal jest liderką, a osoby za nią mają najmniej ponad dwa tysiące punktów mniej. Wspaniałe przygotowanie polskiej tenisistki daje jej możliwość mierzenia się z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Zadowolenie miłośników tenisa ziemnego sięga zenitu. Dawno nie mieliśmy tak wysoko rokującej zawodniczki w tym sporcie. Ostatnio wspominać mogliśmy Agnieszkę Radwańską, która nigdy nie wskoczyła na tak wysoką pozycję w światowym rankingu WTA.

Źródło: sportowefakty.