Pomimo tego, że sezon piłkarski w sezonie 2021/2022 nie dobiegł jeszcze końca, to w ostatnich dniach jesteśmy świadkami bardzo ciekawego transferu.  Holenderski szkoleniowiec Erik ten Hag, który do tej pory był trenerem Ajaxu Amsterdam od najbliższego sezonu będzie trenerem Manchesteru United, który w tym sezonie był prowadzony przez dwóch trenerów- Norwega Ole Gunnara Solskjaera, oraz Niemca Ralfa Rangnicka.  Może się okazać, że finał sezonu dla popularnych Czerwonych Diabłów będzie bardzo nieprzyjemny- niemal na pewno w przyszłym sezonie nie zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a wciąż nie wiadomo czy zajmą piąte lub szóste miejsce, które gwarantuje udział w rozgrywkach Ligi Europy lub Ligi Konferencji.

Największą gwiazdą zespołu jest oczywiście Cristiano Ronaldo, lecz z racji na jego wiek należy się spodziewać, że za rok lub dwa będzie musiał zakończyć karierę. Podobnie jak hiszpański bramkarz David De Gea, który od ponad dziesięciu lat gra w drużynie z Old Trafford. Kuleje również linia obrony, gdzie zawodzi przede wszystkim kapitan Harry Maguire, a także Raphael Varane, który po transferze z Realu Madryt spisuje się poniżej oczekiwań. W linii pomocy na wysoki poziomie gra jedynie Bruno Fernandes, który niezmiennie jest liderem tej formacji. W ataku brakuje zmiennika dla Portugalczyka, co widać w najważniejszych meczach ligowych i pucharowych.

Remedium na te problemy ma być Ten Hag, który jako trener Ajaxu awansował do finału Ligi Europy w 2017 roku, gdzie de facto przegrał z United 0-2, a także do półfinału Ligi Mistrzów w 2019 roku. Co więcej, rok po rok drużyna z Amsterdamu wygrywa rozgrywki ligowe, a w europejskich pucharach zawsze dochodzi do fazy pucharowej. Co oczywiste, ten trener nie gwarantuje natychmiastowych sukcesów, jednak jeśli da radę odbudować holenderskiego pomocnika Danny’ego Van den Beeka, który w przeszłości grał w Amsterdamie, istnieje szansa, że będzie w stanie odbudować również od strony mentalnej i piłkarskiej zespół z Manchesteru, który wciąż jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i całej Europie.