Świetni tancerze mają w zanadrzu kilka sztuczek, które pomagają im stać się lepszymi tancerzami.  Niektórzy mogą być bardzo utalentowani lub mieć dryg do tańca;  ale sam talent nie może zaprowadzić cię daleko. Zaś niektóre sztuczki, a raczej wskazówki omówione poniżej, pomogą ci osiągnąć satysfakcjonujące, ponadprzeciętne wyniki.

Znajdź dobrego trenera tańca

Doświadczony tancerz aż za dobrze wie, jak cenny jest dobry nauczyciel tańca;  instruktor nie tylko uczy nowych ruchów czy technik tanecznych, ale także pomaga dostrzec i poprawić błędy.  Jeśli jesteś jedną z tych osób, które pobierają lekcje tańca od jakiegoś czasu, ale nigdy się nie poprawiasz, być może nadszedł czas, aby znaleźć nowego trenera tańca.  Możesz rozpocząć poszukiwania, sprawdzając lokalne dzienniki lub żółte strony dla nauczycieli tańca;  wiele uniwersytetów oferuje wieczorowe zajęcia taneczne po rozsądnych kosztach.

Dobry instruktor tańca powinien być w branży tanecznej od jakiegoś czasu i mieć jakiś certyfikat lub kwalifikacje taneczne.  Upewnij się, że nauczyciel ma kwalifikacje do nauczania wybranego przez Ciebie stylu tańca;  na przykład dowiedz się, czy jego mocną stroną są gatunki taneczne, takie jak jazz, hip-hop, modern, step lub balet.

Znajdź instruktora, który jest dumny i oddany swojemu rzemiosłu, który wydaje się być pochłonięty ideą nauczania tańca swoich uczniów.  Jest rzeczą oczywistą, że Twój instruktor tańca powinien zawsze przychodzić punktualnie na Twoje sesje, ponieważ dobry nauczyciel tańca powinien starać się być symbolem odpowiedzialności i doskonałości dla swoich uczniów.
Ucz się od innych

Obserwowanie innych tancerzy, zwracanie szczególnej uwagi na ich techniki, postawę i ułożenie ciała pomoże ci rozwijać się jako tancerz, zwłaszcza gdy włączysz ich ruchy do swojego rutynowego tańca.  Filmy taneczne mogą nie tylko dostarczać rozrywki, ale są również doskonałym źródłem inspiracji;  niektóre z nich to Flashdance, Strictly Ballroom, Center Stage, Saturday Night Fever, Dirty Dancing, Mad Hot Ballroom, Save the Last Dance, Dance With Me, Shall We Dance i Step Up.

Postawa

Dobra postawa polega na staniu prosto, popychaniu ramion do tyłu i w dół, a następnie trzymaniu głowy wysoko.  Właściwe ułożenie ciała i postawa są ważne, ponieważ pomagają tancerzom wyglądać na bardziej pewnych siebie, a nawet eleganckich, nie wspominając o poprawie kontroli ciała i ogólnej równowagi.  Jest to również jeden z najważniejszych aspektów tańca z partnerem;  garbienie się i garbienie się są nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale także zmniejszają poziom czujności, sprawiając, że wydajesz się mniej pewny siebie.

Rozciąganie

Codzienne rozciąganie poprawia elastyczność ciała, sprawiając, że ruchy taneczne wydają się dużo łatwiejsze, ponieważ im bardziej elastyczne są Twoje kończyny, tym łatwiej jest Ci nimi poruszać.  Wyrobienie nawyku wykonywania kilku ćwiczeń rozciągających przed tańcem jest ważnym krokiem, choć najbardziej zaniedbywanym, który ma ogromne znaczenie dla twojego taniec.  Dobra rutyna rozciągania powinna skupiać się na mięśniach, pamiętając również, że lekki trucht lub łatwy spacer wystarczy, aby rozgrzać mięśnie nóg.

 Zrelaksować się

Większość ludzi najlepiej tańczy, gdy jest zrelaksowana, co można osiągnąć, biorąc kilka głębokich oddechów i oczyszczając umysł, odprężając się przy dobrej muzyce. Na szczęście taniec działa dobrze zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne – na stronie przeczytasz więcej o dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne. Mimo to możesz i tak spróbować innych metod. Zacznij od siedzenia z wyprostowanymi plecami i stopami na podłodze;  powinieneś czuć się komfortowo i czujnie.  Z zamkniętymi oczami weź głęboki wdech przez nos, a następnie powoli wydychaj powietrze przez nos.  Powtórz ten proces i pamiętaj, aby ćwiczyć codziennie przez około 20 minut przed sesją taneczną, możesz też mieć mini relaksacje przez cały dzień, zarówno w pracy, jak i w domu.

 Buty i technika

Dobra technika oddziela dobrego tancerza od najlepszego tancerza, ponieważ zawodowy tancerz poświęca wiele czasu na doskonalenie swoich technik;  ważne jest opanowanie nowych ruchów, ale także dążenie do doskonalenia swoich umiejętności na każdym kroku.

Każdy gatunek tańca wymaga określonego rodzaju butów;  buty do tańca zostały starannie skonstruowane, aby zapewnić ochronę stóp i nóg z korzyścią dla tancerza.  Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju butów i że buty również dobrze pasują, aby uniknąć zranienia.